Chorvatsko
Kvarnerská riviéra / OSTROV LOŠINJ

zpět poslat e-mailem tisk
Aktuální předpověď počasí
Aktuální předpověď
počasív Chorvatsku

OSTROV LOŠINJ
Ostrov Lošinj se nachází v těsném sousedství ostrova Cres, který se svým sousedem kdysi tvořil jeden celek. Rozloha Lošinju je 75 km2 a délka asi 31 km. V severní, hornatější části ostrova se nachází nejvyšší bod, vrchol Televrin v pohoří Osoršćica, naproti tomu jižní část je velmi členitá, zalesněná a nachází se zde nejkrásnější zátoky a zálivy a v nich letoviska Mali a Veli Lošinj. Podnebí ostrova je mírné, proto je Lošinj tak oblíbeným cílem pro letní dovolenou. Je také obklopen množstvím malých ostrůvků, které jsou častým cílem výletů turistů. Moře kolem ostrova je vyhlášeno chráněným územím díky koloniím delfínů skákavých a Lošinj je také klimatickými lázněmi.
Přibližně v polovině ostrova byl prokopán průplav- Privlaka - který rozděluje ostrov na dvě části. Průplav je ale propojen mostem a místní hlavní komunikací, takže doprava po ostrově není problém.
MALI LOŠINJ
Největší město na ostrově Lošinj a také nejoblíbenější cíl turistů. Město je živé, plné restaurací, kaváren, barů, obchodů a během léta také mohou návštěvníci obdivovat akce Lošinjského kulturního léta nebo Rybářských slavností. Zajímavá je také Ostrovní zahrada, která se nachází na okraji města a seznamuje návštěvníky s místními rostlinami a léčivými bylinami. Jsou zde také perfektní podmínky pro provozování vodních sportů jako je jachting, potápění nebo rybolov.
Mali Lošinj nabízí krásné koupání na oblázkových plážích, zejména v zálivech, kdy nejhezčí jsou například Čikat, Sunčana Uvala nebo Krivica, z nichž Sunčana uvala je oceněna Modrou vlajkou.
MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ

APARTMÁN / BUNG.APARTMÁN / BUNG.


PRIVÁTNÍ APARTMÁNY MALI LOŠINJPRIVÁTNÍ APARTMÁNY MALI LOŠINJ

A2, A3, A4, B4,B5,C6 No-Name
APP:
PES: ANO
CENA od: ... 8.150 Kč/app


[CNW:Counter]